nami studio

warsztaty / workshops

toczenie na kole

zapraszamy na warsztaty ceramiczne z toczenia na kole garncarskim w Nami Studio. Podczas warsztatów przeprowadzimy Cię przez pełny proces tworzenia ceramiki z gliny - od przygotowania masy, przez toczenie na kole, przycinanie i szkliwienie aż po wypał gotowych naczyń w piecu elektrycznym.

Zajęcia odbywają się w formie indywidualnych lekcji, dlatego terminy spotkań i ich szczegółowy przebieg ustalamy indywidualnie. Treść zajęć zależeć też będzie od indywidualnych potrzeb i kierunku Twoich zainteresowań.

Podstawowy warsztat ceramiczny obejmuje 5-godzinny kurs (3 spotkania,  2 godziny toczenia, 2 godziny przycinania i 1 godzina szkliwienia), podczas których podzielimy się wszystkim, co sami umiemy i stworzysz w całości samodzielnie wykonany zestaw naczyń.

Możemy również umówić się jednorazową, dwugodzinną lekcję toczenia na kole.

Na zajęcia można umawiać się indywidualnie bądź w parach. 

Warsztaty odbywają się w Nami Studio: Prądzyńskiego 49, Poznań

W cenie warsztatów jest dostęp do narzędzi i materiałów, całego wyposażenia pracowni oraz wypał gotowych prac. Należą one do ich autorów. 

 

warsztaty grupowe przy wspólnym stole

podczas warsztatów przy wspólnym stole poznasz trzy techniki ręcznego tworzenia ceramiki: z wałeczków, pinch pot oraz z płata. Pokażemy Ci w jaki sposób możesz tworzyć piękne i funkcjonalne obiekty ceramiczne wykorzystując narzędzia, które z pewnością masz już we własnej kuchni. 

Warsztaty obejmują dwa spotkania trwające po ok. 3 godzin i odbywają się w zaproponowanych wcześniej terminach w bardzo kameralnych grupach (do 4 osób).

Podczas warsztatów stworzysz przedmioty użytkowe według własnego pomysłu. Pokryte będą spożywczym szkliwem, którego bezpiecznie będzie można używać w kontakcie z żywnością oraz myć w zmywarce. Na pierwszym spotkaniu skupimy się na formowaniu naczyń, na drugim będziemy je zdobić oraz szkliwić. Po skończonym warsztacie wypalone naczynia można odebrać po ok. 2 tygodniach

 

warsztaty na prezent

Takie spotkanie z ceramiką może być pięknym prezentem. Dysponujemy prezentowymi zaproszeniami na warsztaty w dowolnym wymiarze godzinowym.

w celu zakupu prosimy o kontakt mailowy (poniżej)  

 

cennik

2h nauki toczenia - 250 zł

kurs toczenia na kole garncarskim 5h - 550 zł

karnet od 10h - 100 zł/h

cykl dwóch spotkań przy stole - 350 zł

 

zapisy

zapisy przyjmujemy na maila [email protected]. 

Your bag is empty
shop now